غربتی ها

هیات داوران نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه چهار کشور از بین ‪ ۱۴‬گروه نمایشی، نمایش "غربتی‌ها" از شیراز را برای شرکت در جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر معرفی کرد.

این جشنواره روز جمعه با شرکت ‪ ۱۵۲‬نفر از هنرمندان استان‌های فارس، کرمان، چهارمحال وبختیاری، ایلام، لرستان، خراسان جنوبی، خوزستان و هرمزگان در بوشهر به کار خود پایان داد.

هیات داوران در بخش کارگردانی با اهدای لوح ویژه و جوایز نقدی، رتبه نخست این بخش را به افشین محمودی کارگردان "غربتی‌ها" از شیراز، رتبه دوم را به محمد شیرالی کارگردان "پرنده سرخ" و رتبه سوم را به سعید خیرالهی کارگردان نمایش "کژال" از ایلام اعطا کرد.

در بخش نمایشنامه‌نویسی (متن) نیز رتبه اول به افشین محمودی با نمایش "غربتی‌ها" از شیراز، رتبه دوم سعید خیرالهی نویسنده نمایش "کژال" از ایلام و رتبه سوم به محمد شیرالی نویسنده نمایش "پرنده سرخ" از خرمشهر اختصاص یافت.

بازیگران برتر مرد نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه چهار کشور با اهدای لوح ویژه و جوایز نقدی حسین قهرمانی در نمایش "غربتی‌ها " از شیراز، مالک آبسالان در نمایش "کژال" از ایلام و پیام کارنامه در نمایش "بگرد تا بگردیم از شیراز معرفی شدند.

همچنین هیات داوران فاطمه دسترنج در نمایش "غربتی‌ها" از شیراز، فرانک جوادپور در نمایش "غربتی‌ها" و مریم اشتری در نمایش "سیاوش خوانی" از شیراز را با اهدای لوح ویژه و هدایای نقدی به عنوان بازیگران برتر زن معرفی کرد.

رتبه اول طراحی صحنه این جشنواره نیز براساس رای هیات داوران به نمایش "غربتی‌ها" به افشین محمودی رتبه دوم به نمایش "رویای بی‌خوابی " از لرستان به یدالله شعبان و رتبه سوم به نمایش "بگرد تا بگردیم" به نسیم سلیمان‌پور از شیراز تعلق گرفت.

همچنین هیات داوران لوح تقدیر بخش گریم را به خاطر طراحی و اجرای گریم به نمایش "بگرد تا بگردیم" از شیراز به لیلا زارع اعطا کرد.

رتبه اول موسیقی صحنه همراه با لوح تقدیر و جایزه نقدی به علیرضا امیری در نمایش "غربتی ها"از شیراز و رتبه دوم این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به مهدیا علیزاده در نمایش "سیاوش خوانی " از شیراز اعطا شد.

هیات داوران در معرفی بازیگر خردسال یک هدیه و یک تقدیر داشت که هدیه این بخش را به هنرمند خردسال حسین سرخاب به خاطر حضور صمیمی درنمایش "تعبیر شب" از هرمزگان و تقدیر را از بازیگری خردسال به همراه‌لوح و جایزه نقدی به مصطفی جلالی به خاطر درک لحظات در نمایش "تعبیر شب" از هرمزگان اعطا کرد.

داریوش مودبیان، عبدالحی شماسی و اردشیر صالح‌پور داوری نوزدهمین جشنواره تئاتر منطقه چهار کشور در بوشهر را برعهده داشتند.

/ 4 نظر / 19 بازدید
افشین

[گل][گل][گل][گل][گل] درود ... اپم ----- منتظرتم [گل][گل][گل] ------- [بدرود]

مری

خیلی هم اهمیت داره.منتظریم.

بهزاد هاشمی

سلام بعد از 11 ماه با سیاه مشقی در مورد فیلم استخوان زمستانی به روزم ...